« Atgal

Nuosavų bibliotekų atsisakymo nauda: po 100 tūkst. Eur kasmet ir partnerystė su universitetais

„Lietuvos geležinkeliuose" iki praėjusių metų pradžios veikė trys bibliotekos. Jų atsisakius atverti nauji horizontai bendradarbiaujant su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis ir sutaupyta po 100 tūkst. Eur kasmet.

„Tai vienas neefektyvaus bendrovės turto valdymo pavyzdžių, kurį sunku paaiškinti kitaip, nei asmeninėmis užgaidomis. Vidutinis bibliotekų lankomumas siekė vos vieną žmogų per dieną, o bendrovei buvo užkrauta našta išlaikyti beveik 20 tūkst. daugiausia pasenusių leidinių ir juos eksploatuoti.

Ieškodami efektyvaus sprendimo, pakvietėme Lietuvos technikos universitetų atstovus atsirinkti jų mokslininkams ir studentams aktualius leidinius, ir taip bibliotekas atvėrėme mūsų darbuotojams", - teigia „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Iki šiol Informacijos centrais vadintos bibliotekos veikė uždarose „Lietuvos geležinkelių" patalpose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Dažniausiai šias bibliotekas lankė pavieniai įmonių grupės darbuotojai. Knygų fondai buvo visuomenei buvo nepasiekiami be atskiro leidimo.

Skaičiuojama, kad su tiesiogine įmonių grupės veikla nesusijusių objektų atsisakymas leis sutaupyti beveik 100 tūkst. Eur, o buvusių bibliotekų patalpose atsirado galimybė papildomai įrengti naujas darbo vietas. Dalis patalpų galės būti nuomojama išorės vartotojams.

Šiuo metu „Lietuvos geležinkelių" grupė sudarė bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus Gedimino Technikos universitetu, Kauno technologijos universitetu ir Vilniaus statybos ir dizaino kolegija. Šių aukštųjų mokyklų bibliotekose esantys fondai tapo prieinami visiems „Lietuvos geležinkelių" darbuotojams, pateikusiems darbuotojo pažymėjimą.

Atnaujinta 2018-03-30