« Atgal

Didindami efektyvumą „Lietuvos geležinkeliai“ dalį paslaugų konkursų būdu įsigijo rinkoje

Didindami efektyvumą „Lietuvos geležinkeliai" reikalingas aptarnavimo paslaugas konkursų būdu įsigijo rinkoje. Pastatų ūkio priežiūros, valymo ir apsaugos paslaugas bendrovei teiks konkursuose geriausias sąlygas pasiūliusios įmonės. Skaičiuojama, jog šių paslaugų pirkimas rinkoje leis bendrovei sutaupyti apie 3 mln. eurų per metus.

„Siekiame didinti efektyvumą ir skaidrumą „Lietuvos geležinkelių" valdyme. Atsisakėme kadaise populiarių, bet prieštaringai vertintų vidaus sandorių. Be to, tokių sandorių nuo kitų metų nebeleidžia ir teisės aktai. Pradėjome pirkti viešais konkursais rinkoje pastatų ūkio priežiūros, valymo, apsaugos ir kitas paslaugas. Skaičiuojame, jog šioms paslaugoms sutaupysime apie 3 mln. eurų per metus", – sako „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Šias paslaugas „Lietuvos geležinkeliams" iki šiol teikdavo grupės bendrovė „Gelsauga", iš „Lietuvos geležinkelių" uždirbdavusi didžiąją dalį savo pajamų. Ši bendrovė – konkurse pasiūliusi geriausią kainos ir kokybės santykį – ir toliau teiks apsaugos paslaugas.

Tuo tarpu, nuo sausio pirmosios tiek pastatų priežiūros, tiek valymo funkcijas trejiems metams perims viešųjų pirkimų konkursus laimėjusios kitos bendrovės.

Tikėtina, kad šių konkursų laimėtojai įdarbins ir „Gelsaugos" darbuotojus, jau turinčius patirties dirbti „Lietuvos geležinkelių" objektuose. „Lietuvos geležinkeliai" aktyviai kalbasi su konkursų nugalėtojais dėl galimybių pastatų priežiūros ir valymo paslaugas teikusiems „Gelsaugos" darbuotojams darbus tęsti kitose įmonėse. Be to, daliai „Gelsaugos" darbuotojų bus pasiūlytas darbas kitose „Lietuvos geležinkelių" grupės įmonėse. Šių darbuotojų skaičiai paaiškės artimiausiu metu.

Darbuotojams, su kuriais grupė bus priversta atsisveikinti, bus išmokėtos visos jiems priklausančios išmokos, taip pat bus dedamos maksimalios pastangos pasirūpinti šiais darbuotojais.

Šių metų vasarą „Lietuvos geležinkelių" valdyba patvirtino bendrovės 2030-ųjų augimo strategiją, kurioje vienas pagrindinių veiksnių – efektyviai valdyti bendrovę ir taip pasiekti ambicingų veiklos rezultatų.

Atnaujinta 2018-11-09