« Atgal

„Lietuvos geležinkelių“ vadovai virto eiliniais darbuotojais

Nuo kelio darbininko iki traukinių eismo tvarkdario – tokias profesijas šią savaitę išbando AB „Lietuvos geležinkeliai" vadovų komanda. Sausio 22-28 dienomis daugiau nei 80 įmonės vadovų tampa darbininkiškų profesijų praktikantais. 

Didžiausioje Lietuvos transporto įmonėje šiuo metu yra per 280 skirtingų pareigybių. Naujosios programos tikslas – supažindinti bendrovės vadovus su darbininkiškomis profesijomis bei darbo specifika.

„Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška penktadienį Eismo valdymo centre užėmė tvarkdario pareigas – buvo atsakingas už traukinių eismą ir jų judėjimo grafikus.

„Bendrovės sėkmė priklauso nuo kiekvieno darbuotojo. Vadovų praktikos savaitė padės geriau suprasti kiekvienos profesijos darbo specifiką bei kasdienius iššūkius, nes tik patys pabandę pamatysime, su kuo kasdien susiduria darbuotojai, ką reikia tobulinti, o kas jau veikia puikiai", - teigia M. Bartuška.

Pasak „Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus, naujoji iniciatyva bendrovėje pradėta ir siekiant geriau suprasti darbuotojus.

„Atvirumas – viena iš pagrindinių įmonės vertybių, kurią siekiame įdiegti ne tik išorėje, bet ir viduje. Neužtenka, kad vadovai bendrautų su darbuotojais tik elektroniniais laiškais. Todėl siekiame vadovus priartinti prie tų darbuotojų, su kuriais jie galbūt nesusiduria kasdienėje savo veikloje – kelio darbininkų, konduktorių, stoties budėtojų, krovikų", - pasakoja „Lietuvos geležinkelių" vadovas.

Pirmojoje vadovų praktikos savaitėje dalyvauja per 80 įmonės vadovų, tarp kurių ir bendrovės generalinis direktorius bei pavaduotojai, direkcijų direktoriai. Praktiką jie atliko Vilniuje, Klaipėdoje, Radviliškyje ir kituose miestuose.

Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys išbandys konduktoriaus darbą. Krovinių vežimo direkcijos direktorius Egidijus Lazauskas dirbo kelio darbininku – valė sniegą nuo iešmų. Tai – labai svarbi funkcija geležinkelių eismo saugumui. Jei iešmai būtų užpustyti  ar padengti ledu, sustotų traukinių eismas. Infrastruktūros direkcijos direktorius Karolis Sankovski užėmė grafisto pareigas. Grafistai „Lietuvos geležinkeliuose" yra atsakingi už traukinių eismo grafikų sudarymą.

Prie vadovų praktikos iniciatyvos prisijungė ir „Lietuvos geležinkelių" grupės įmonių vadovai. Pavyzdžiui, Vilniaus lokomotyvų remonto depo generalinis direktorius Albertas Bajorinas išbandė šaltkalvio profesiją.

Atnaujinta 2018-01-26