« Atgal

„Lietuvos geležinkeliai“ palaiko rekordinį tempą: keleivių skaičius išaugo net trečdaliu

Keliauti saugiai ir ekologiškai kviečiantys „Lietuvos geležinkeliai" palaiko rekordinį tempą – šių metų spalį traukiniais, vietinio susisiekimo maršrutais, važiavo net 400 tūkst. keleivių, t.y. 30 proc. daugiau, nei tuo pat metu pernai.

Keleivių srautai nuosekliai didėja jau kurį laiką, tačiau pastaraisiais mėnesiais augimas itin spartus – rugpjūtį keliones traukiniais rinkosi 16 proc. daugiau keleivių, rugsėjį – 25 proc., lyginant su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais. Pasak „Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojo, keleivių vežimo direkcijos direktoriaus Lino Baužio, tokių rezultatų pasiekti padeda kuriama kitokia keliavimo traukiniais kultūra.

„Tapome žymiai lankstesni, esame arčiau vartotojo – siūlome prie svarbiausių renginių didžiuosiuose šalies miestuose pritaikytus tvarkaraščius, įdiegėme naują keleivių aptarnavimo kultūrą, sukūrėme verslo segmentui patrauklią paslaugą – verslo klientų korteles, įvertinę rinkos poreikius kuriame naujus maršrutus. Visi šie žingsniai padeda į traukinius atvesti naujų veidų. Džiugu matyti, kad nauji klientai paslauga nenusivilia ir tampa nuolatiniais mūsų keleiviais – tai įrodo nuoseklus augimas", - pasakoja Keleivių vežimo direkcijos direktorius L. Baužys.

Vienas didžiausių šuolių fiksuotas maršrutu Vilnius-Kaunas. Spalį tokias keliones rinkosi net 143 tūkst. keleivių, tai yra 41 proc. daugiau nei 2017-ųjų spalį. Populiarinti keliones traukiniais padeda bendradarbiavimas su didžiųjų renginių organizatoriais Vilniuje bei Kaune, taip pat prie Kauno „Žalgirio" arenoje vykstančių renginių pritaikyti traukinių tvarkaraščiai, suteikiantys galimybę sporto aistruoliams į rungtynes atvykti ir iš jų grįžti traukiniais.

Populiarus išlieka ir vienas sėkmingiausių vietinių maršrutų Vilnius-Klaipėda. Juo spalį keliavo 16 proc. daugiau keleivių nei tuo pat metu pernai.

Augimas fiksuojamas ir kituose maršrutuose: keliones iš Vilniaus į Trakus šiemet rinkosi beveik dvigubai daugiau keleivių, Vilnius-Kena – 26 proc., Kaunas–Kybartai – 15 proc., Vilnius – Vilniaus oro uostas – 15 proc., Kaunas – Marijampolė – 13 proc., Šiauliai-Rokiškis – 12 proc. daugiau nei praėjusių metų spalį.  

Prie keleivių srautų augimo prisideda ir verslo klientams pasiūlyta paslauga, kuria besinaudojančių įmonių darbuotojai gali į darbą ar komandiruotes važiuoti traukiniais, o įmonės už jų keliones sumoka mėnesio pabaigoje. Pavyzdžiui, maršrute Vilnius-Ignalina keleivių skaičius spalį išaugo 19 proc., lyginant su 2017 m. Tai vienas iš maršrutų, kurį jau pasirinko regione veikiančios bendrovės.

Matydami tendencijas ir vertindami keleivių poreikius, „Lietuvos geležinkeliai" ruošiasi jau šį gruodį keleiviams pristatyti iš esmės pakeistus bei kruopščiai prie įvairių klientų segmentų poreikių pritaikytus maršrutų tvarkaraščius.

Atnaujinta 2018-11-07