« Atgal

„Lietuvos geležinkeliai“ išlaiko augimo tempą

„Lietuvos geležinkeliai" šių metų sausio–liepos mėnesiais vežė 4 proc. daugiau keleivių ir 6,5 proc. daugiau krovinių, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m. Bendrovės pajamos minėtu laikotarpiu išaugo iki 242 mln. eurų – tai 3,8 proc. daugiau nei praėjusiais metais.

Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius vietinio susisiekimo traukiniais važiavo 2,7 mln. keleivių, pervežta 28,99 mln. tonų krovinių.

„Bendradarbiavimas su kitų šalių geležinkelių kompanijomis, partneriais ir  klientais jau duoda teigiamą efektą. Šiemet pavyko geriau išnaudoti „Lietuvos geležinkelių" potencialą. Tačiau norėdami pasiekti gerų rezultatų ir ateityje, turime didinti bendrovės konkurencingumą", – komentuoja „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Šiemet „Lietuvos geležinkeliai" pradėjo efektyvumo didinimo programą „LG Efektas". Bendrovė sieks pagal krovinių kiekį patekti tarp penkių didžiausių ES geležinkelių kompanijų, sutrumpinti kelionės iš Vilniaus į pajūrį laiką keleiviams iki 3 valandų.

„Keliame ambicingus tikslus. Juos pasieksime tik būdami konkurencingi. Tuomet galėsime užtikrinti ir tinkamą grąžą valstybei bei geriausias sąlygas savo darbuotojams", – teigia M. Bartuška.

Šiemet keleivių skaičius buvo 4 proc. didesnis nei per tą patį laikotarpį 2016 m. Ir toliau populiariausiais lieka Vilnius–Klaipėda ir Vilnius–Kaunas maršrutai – jais važiavo atitinkamai 11 proc. ir 6 proc. daugiau keleivių nei 2016 m.

Krovinių vežime liepa buvo ypač sėkminga – šį mėnesį, palyginti su 2016 m. rezultatais, vežta net 18,35 proc. daugiau krovinių.

2017 m. sausį–liepą, palyginti su 2016 m. analogišku periodu, net 24,6 proc. padidėjo eksportuojamų krovinių kiekis. 2,6 proc. didėjo importuojamų krovinių apimtys. Tranzitas per Lietuvą sudarė 21,6 proc. Bendras tarptautinių krovinių kiekis išaugo 10,2 proc. ir sudarė 21 mln. t įvairių krovinių. Vietiniais maršrutais vežta 7,98 mln. t. Tai 2 proc. mažiau nei per 2016 m. sausį–liepą. Tikėtina, kad per artimiausius mėnesius, įsibėgėjus grūdų sezonui, pavyks padidinti vietinių vežimų rezultatus.

Eksportuojamų krovinių kiekis labiausiai didėjo dėl chemijos produktų, gyvūninės kilmės ir kitų maisto produktų apimčių augimo. Iš viso iš Lietuvos išvežta  2,6 mln. t. šios produkcijos. Tarp tranzitinių krovinių dominavo kietasis mineralinis kuras, mineraliniai ir naftos produktai. Būtent dėl šių krovinių didėjo bendras tranzitinių krovinių srautas per Lietuvos teritoriją. Iš viso per Lietuvos teritoriją tranzitu vežta 6,3 mln. t. krovinių. Importuojamų krovinių kiekis sudarė didžiausią dalį krovinių – 12,1 mln. t.

 

Atnaujinta 2017-08-11