« Atgal

„Lietuvos geležinkeliai“ ir „LINEKA“ plėtos įvairiarūšių krovinių pervežimo projektus

Didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių įmonių grupė „Lietuvos geležinkeliai" ir Lietuvos nacionalinė ekspeditorių ir logistų asociacija „LINEKA" sutarė kartu plėtoti įvairiarūšių krovinių pervežimo projektus Lietuvoje ir Vidurio Europoje.

Tai numatantį ketinimų protokolą pasirašė „Lietuvos geležinkelių" Krovinių vežimo direkcijos direktorius vadovas Egidijus Lazauskas ir „LINEKOS" prezidentas Arūnas Bertašius.

„Lietuvos geležinkeliai" ir „LINEKA" plėtos įvairiarūšių  krovinių projektus Baltijos  šalyse ir Lenkijoje, skatins krovinių vežimus tarp terminalų Lietuvoje ir Vidurio Europoje, vystys kombinuotą krovinių vežimą. Taip pat bus siekiama formuoti krovinių srautus „Rail Baltica" vėže Šiaurės–Pietų ir Rytų-Vakarų kryptimis.

„Siekiame didinti įvairiarūšių terminalų krovos apimtis, vežant konteinerius ar puspriekabes geležinkelių transportu. Tikimės, jog bendradarbiavimas su „LINEKA" atvers naujų mobilumo galimybių verslui rinktis greitą, efektyvų ir aplinkai draugišką krovinių pervežimo būdą", – sakė E. Lazauskas.

„Geležinkeliai yra svarbi transporto infrastruktūros dalis, tad natūralu, kad pradedame bendradarbiavimą su atsinaujinusiais „Lietuvos geležinkeliais". Tikimės, jog ilgainiui tai taps tvari partnerystė, kuri  užtikrins patikimą alternatyvą gabenti krovinius", –  teigė A. Bertašius.

„Lineka" yra pagrindinė Lietuvos asociacija, vienijanti krovinių ekspedijavimo, logistikos bei su šiuo verslu susijusių paslaugų įmones. Asociacijai priklauso 60 sektoriaus bendrovių ir organizacijų.

Šiuo metu „Lietuvos geležinkeliai" valdo du modernius įvairiarūšių konteinerių krovos terminalus Vilniuje ir Kaune,  o bendrovės konteinerių pervežimų geografija apima Lietuvos, Europos ir Azijos rinkas.

Atnaujinta 2019-03-22