« Atgal

„Kaliningrado geležinkeliai“ lieka vieni pagrindinių bendrovės partnerių

Šią savaitę „Lietuvos geležinkelių" vadovai susitiko su „Kaliningrado geležinkelių" delegacija. Susitikimas vyko bendrovės naujoje atstovybėje Klaipėdoje.

„Džiaugiamės, kad šiemet pavyko susitikti ne tik Kaliningrade, bet ir mūsų naujame ofise Klaipėdoje.  Bendradarbiavimas su „Kaliningrado geležinkeliais" – vienas iš prioritetinių siekiant didinti mūsų potencialą. Norėdami pasiekti gerų rezultatų, turime ir toliau intensyviai bendradarbiauti", – teigia „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Susitikime daugiausia dėmesio skirta  transporto ir logistikos galimybių didinimo, konkurencingų sąlygų krovinių siuntėjams sukūrimo, naujų perspektyvių projektų įgyvendinimo galimybių aptarimui. Vienas iš aptartų perspektyvių projektų – automobilių detalių geležinkeliu iš Pietryčių Azijos į Kaliningradą per Baltarusiją ir Lietuvą vežimas. Taip pat kalbėta apie galimą kontreilerinių traukinių vežimų organizavimą.

Susitikimo metu taip pat aptarti tranzitinių krovinių vežimai, galimybės didinti naftos produktų, anglies, maisto produktų, medienos ir kitų krovinių vežimus. Sutarta dar labiau suaktyvinti bendradarbiavimą su logistikos grandinės partneriais, tarp jų ir su uostais bei kitomis geležinkelių kompanijomis dėl papildomų krovinių pritraukimo. Taip pat sutarta bendradarbiauti tobulinant keleivinių traukinių paslaugų kokybę.

Šiemet bendradarbiavimas su „Kaliningrado geležinkeliais" ypač suaktyvėjo. Gerokai išaugo krovinių vežimo srautai. Per 2017 m. sausio–liepos mėnesiais susisiekime tarp Lietuvos ir Kaliningrado vežta 5,2 mln. t krovinių – net 16,5 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m.

Atnaujinta 2017-08-11